Diaklub Nová Paka

…aneb zaregistrovaný spolek diabetických dětí,
kraj Královéhradeký


Navigace:

 • O nás
 • Akce
 • Diatábory
 • Napsali o nás
 • Sponzoři
 • Kontakt

 • Akce našeho diaklubu


  Nedávné akce

  Sportujeme s cukrovkou - podzim 2023

  Sportujeme s cukrovkou - podzim 2023 - titulní fotografie

  Díky skvělému přístupu Města Nová Paka (radnice zaplatila vstup do bazénu) a řediteli ZŠ Husitská Nová Paka (poskytnut prostor školní tělocvičny) proběhla další akce Diaklubu. Za účelem oběda jsme navštívili restauraci U Stránských Nová Paka (děkujeme). Realizační tým, který se celoročně stará o děti s cukrovkou po dobu akcí a zejména na táborech v Českém ráji, využil restauraci a ubytování v prostorách organizace: Ježkův Statek. Děkujeme! Akce se zúčastnilo 35 osob včetně dětí.

  Zobrazit detail + fotografie

  Slavnost na Písecké bráně, Praha

  Slavnost na Písecké bráně, Praha - titulní fotografie

  Ani v roce 2022 děti z Diaklubu Nová Paka na předávání cen pro vítěze mezinárodní výtvarné soutěže, Celonárodní finále, nechyběly na stupních vítězů. Děkujeme za vzornou reprezentaci!

  Zobrazit detail + fotografie

  Sportujeme s cukrovkou

  Sportujeme s cukrovkou - titulní fotografie

  Akce "Sportujeme s cukrovkou" se uskuteční 23. 4. 2022. Viz letáček.

  Zobrazit detail + fotografie

  Pozvánka

  Pozvánka - titulní fotografie

  Milí přátelé, zveme Vás srdečně na akci do Nové Paky. Jedná se o projekt celodenní, kdy začátek akce je naplánován na 10.00 hodin (s cílem umožnit účast rodinám z ostatních krajů ČR). Oběd je společný a jednotný (cena 50 Kč). Program bude upřesněn, stejně tak, jako komentář, co s sebou. Rodiny, které se přihlásí, obdrží 30 dnů před konáním akce (jak nám to ukládá občanský zákoník) informaci, co s sebou (přezůvky, oblečení apod). Konec akce cca 17.00 hod.
  Zájemci o účast hlaste se na email: actrapid@seznam.cz.
  Uzávěrka přihlášek je v pátek 17. dubna do 24.00 hodin.
  Miloslav Pačesný

  Zobrazit detail + fotografie

  Písecká brána 2019

  Písecká brána 2019 - titulní fotografie

  I v letošním roce mezi oceněnými dětmi z celé České republiky za výtvarnou soutěž děti z Diaklubu Nová Paka nechyběly! Po "vítězném" Diacelu Písek zaujaly pěkné druhé místo v počtu získaných ocenení. Gartulujeme! Mezi těmi, kdo byli pověřeni předáváním cen byl kromě paní Generální ředitelky společnosti Novo Nordisk a paní předsedkyně zmíněného Diacelu i předseda našeho Diaklubu. Rovněž gratulujeme. Jedná se o milé ocenění jeho ceoloroční práce pro děti s diabetem a s celiakií.
  Výbor diaklubu

  Zobrazit detail + fotografie

  Den diabetu

  Den diabetu - titulní fotografie

  Náš diaklub oslavil den diabetu (Frederik Banting se narodil 11. listopadu) poněkod dříve a to zejména s ohledem na počasí, které v našich končinách nebývá již v listopadu vábné. Slavili jsme 12. října. Dostavilo se 60 osob včetně hostů, z toho téměř polovinu tvořily děti z krajů Královéhradeckého, Libereckého, Středočeského, HLM Prahy. Fotky hovoří samy za sebe!

  Zobrazit detail + fotografie

  Sportem proti cukrovce

  Sportem proti cukrovce - titulní fotografie

  Dne 18. 5. 2019 se uskutečnila v Nové Pace akce Sportem proti cukrovce, kterou pro své členy (celkem čítá diaklub 4O rodin z regionu) uspořádal Diaklub Nová Paka. Akce sportem proti cukrovce se zúčastnily čtyři desítky účastníků z kraje Královéhradeckého, Libereckého, Středočeského a HLM Prahy, z toho polovina dětí. Pomyslný domácí dres oblékl Kuba Malý z Nové Paky. Na programu byl florbal, plavání, bowling a běh do schodů. Kromě diplomů si všichni odnesli pěkné vzpomínky. Akce se zúčastnil jako milý host za Město Nová Paka Mgr. Milan Pospíšil, místostarosta města. Diaklub Nová Paka děkuje partnerům akce za podporu s vstřícný přístup jeho personálu: ZŠ Husitská Nová Paka, Bazén Nová Paka, Bowling Nová Paka (Jiří Novák), město Nová Paka.

  Zobrazit detail + fotografie

  Setkání vítězů celonárodní výtvarné soutěže dětí s diabetem v Praze dne 7. 12. 2018 na Písecké bráně.

  Setkání vítězů celonárodní výtvarné soutěže dětí s diabetem v Praze dne 7. 12. 2018 na Písecké bráně. - titulní fotografie

  Během diatábora v Českém ráji 2018 se celkem 30 dětí zúčastnilo výtvarné soutěže. Jednalo se již o 10. ročník. Akci pořádá Sdružení diabetických dětí ČR - Praha zastoupené JUDr. Václavem Letochou ve spolupráci se společností Novo Nordisk. Fenomenální úspěch zaznamenaly děti z našeho diaklubu, neboť celkem 6 se jich umístilo ve svých kategoriích na stupních vítězů. GRATULUJEME! Bylo mi velikým potěšením nechat se s nimi vyfotografovat.
  Ing. Miloslav Pačesný, předseda

  Zobrazit detail + fotografie

  Důstojné oslavy Dne diabetu v Nové Pace

  Důstojné oslavy Dne diabetu v Nové Pace - titulní fotografie

  S ohledem na počasí o 3 týdny dříve (14. 11.) se slaví narození objevitele inzulinu Frederrika Bantinga.

  Průběh v kostce (více hovoří fota):

  Nejprve florbal v ZŠ Husitská, poté plavání s relax v plaveckém bazénu. Hromadný oběd ve Sportcentrum Jiří Novák. Procházka pěknou přírodou, čtvrť Slovany. Na závěr bowlingové klání. Nechyběla tradiční edukace o diabetu v podání zástupce společnosti Life-scan.

  Děkujeme sponzorům:

  • Jiří Novák
  • Enika Nová Paka
  • Quittner + Šimek
  • Elektro Doubek
  • Obis s.r.o.
  • Infopharm z Novopacka 

  a dalším: Kimberly Clark Jaroměř, Life scan HK, Roche Praha

  Zobrazit detail + fotografie

  Sportem proti cukrovce

  Sportem proti cukrovce - titulní fotografie

  Víkendové akce "Sportem proti cukrovce" se zúčastnilo celkem 12 rodin z Královéhradeckého i Středočeského kraje.

  Celkový počet zúčastněných osob překročil čtyři desítky. Akce začala dopoledne a to ve sportovní hale,tělocvičně, ZŠ Husitská Nová Paka. Vedení školy dalo s konáním akce souhlas a tak si děti mohly vyzkoušet, jak vypadá klání ve florbale. Do branky se postavili tátové, o zápolení na hřišti se postaraly děti. Bez nadsázky lze říci, že jejich fyzické nasazení bylo obdivuhodné. Během zmíněného klání se rodiče děti bavili mezi sebou a to o "klání jiném": sdělovali si zkušenosti, jak se svými dětmi zvládají cukrovku během vyučování. Přestože se jednalo o rodiny z různých měst, všichni dospěli ke shodnému závěru : vše záleží na osobnosti učitele, do jaké míry dokáže být empatický vůči psychice žáka s diabetem. V ZŠ Husitská již takové zkušenosti mají a převládá ze strany rodičů pozitivní hodnocení vedení školy i jednotlivých učitelů.

  S ohledem na velmi pěkné slunečné počasí se účastníci akce odebrali pěšky do jídelny u Militkých, která se stala již tradiční zastávkou dětí z zaklubu. S ohledem na to, že po aplikaci inzulínu dítě musí do určitého času najíst, je plynulost výdeje stravy velmi důležitá. I tentokráte vystavili účastníci jmenovanému zařízení jedničku.Během 30 minut zůstaly po dětech jen prázdné talíře a ještě stačily snížit i zásoby jídla z domova, protože sportovní nasazení bylo opravdu vysoké.

  Po té se účastnici přesunuly auty do města Jičína, ke se jejich cílem stalo Aquacetrum. I tam byla spolupráce velmi dobrá. Dětem byly dána k dispozici dvě šatny. V bazénu samotném prověřily divokou vodu, bazén pro skoky do vody i sportovní dráhy. Není asi překvapením, že největší atrakcí zůstal pro děti tobogán. Děti sportovaly opět s nasazením a tak se nejednou směrem k ochozu, kde se soustředili rodiče ozvalo " Mám málo, co si mám vzít ?" Bylo myšleno nízkou glykémi, tedy hladinu cukru v krvi. O dozor dětí se kromě profesionálních plavčíků staraly i vybrané osoby z řad rodičů.

  Z plaveckého bazénu si to účastníci zamířily na Žižkovo náměstí, kde si mohly díky předešlému sportovnímu nasazení dopřát zmrzlinu i děti. Závěrečným sportovním výkonem, který účastníky čekal byl výstup na Valdickou bránu, Děti napočítaly 147 schodů. Odměnou za sportovní výkon byl nádherný výhled do kraje, neboť počasí skutečně přálo.

  Rozloučení bylo pro děti sice smutné, ale ne zase tak moc : všichni se totiž již těší na to, jak se všichni opět sejdou na tradičním letním diatáboře, který Diaklub Nová Paka pořádá v Českém ráji v měsíci červenci i letos.

  Zobrazit detail + fotografie


  Výroční zpráva

  Náš diaklub v televizi!

  Ikona Flash Playeru

  Poslechněte si naši hymnu

  Hlavní sponzoři

  logo sponzora

  Partner

  diadeti.cz
  logo sponzora

  Naše banka

  komerční banka

  Za pomoc velmi děkujeme našim sponzorům:


   


  Web tvoří Honza Novotný
  © 2011 - 2019 Diaklub Nová Paka