Diaklub Nová Paka

…aneb zaregistrovaný spolek diabetických dětí,
kraj Královéhradeký


Navigace:

 • O nás
 • Akce
 • Diatábory
 • Napsali o nás
 • Sponzoři
 • Kontakt

 • Akce našeho diaklubu


  Nedávné akce

  Výstava obrazů ke 100. výročí od objevu inzulinu

  Výstava obrazů ke 100. výročí od objevu inzulinu - titulní fotografie

  V měsíci květnu 2024 probíhá ve vstupních prostorách Krajského úřadu Královéhradeckého kraje výstava obrazů dětí s diabetem, a to ke 100. výročí od objevu inzulínu. Ve spolupráci se Sdružením rodičů a přátel diabetických dětí ČR a společnosti Novonordisk ji uspořádal Diaklub Nová Paka z.s.

  Zobrazit detail + fotografie

  Sportujeme s cukrovkou

  Sportujeme s cukrovkou - titulní fotografie

  Pod názvem Sportujeme s cukrovkou 2024 se uskutečnilo ve dnech 10.5.2024 až 11.5.2024setkani mladých diabetiků, kteří se zúčastní diatábora 2024. V doprovodu svých rodičů měli možnost seznámit se navzájem tak, aby při nástupu na diatábor, který se uskuteční v Zeleném údolí region Jičín 20. 7. 2024 až 28. 7. 2024 věděli, na koho se mají těšit. Akce se zúčastnili i vedoucí včetně lékařského personálu, aby i pro ně se nejednalo při zahájení tábora o nové tváře. Tradiční zázemí poskytl Bazén Nová Paka, jehož personál se choval přívětivé ke všem, kteří využili možnost navštívit jeho prostory. Zajímavá byla střední část akce "Sežeň si oběd, kde chceš a dojdi do 120 minut na bowling". Na čtyři desítky účastníků akce se tak z bazénu rozběhli do všech otevřených restauraci včetně pizzerii, aby obnovili síly po plavání a nabrali sily na Bowling. Ubytování umožnil účastníkům, kteří na setkání dorazili, již v pátek JEŽKŮV STATEK. Závěrečná část se konala v Bowling centru, kde pan Jiří Novák uhradil za děti 120minutové zápolení na bowlingu. A to by nebyly ani děti, kdyby nenašli aktivitu navíc: před bowlingem využili možnost beach volejbalového klání. Na hřišti, které je součástí bowling centra. Akce byla důkazem toho, že Diaklub Nová Paka z.s., který je již 18 let regionálním centrem dětí s cukrovkou, má právě v Nové Pace své sídlo. Děkujeme!

  Zobrazit detail + fotografie

  Sportujeme s cukrovkou - podzim 2023

  Sportujeme s cukrovkou - podzim 2023 - titulní fotografie

  Díky skvělému přístupu Města Nová Paka (radnice zaplatila vstup do bazénu) a řediteli ZŠ Husitská Nová Paka (poskytnut prostor školní tělocvičny) proběhla další akce Diaklubu. Za účelem oběda jsme navštívili restauraci U Stránských Nová Paka (děkujeme). Realizační tým, který se celoročně stará o děti s cukrovkou po dobu akcí a zejména na táborech v Českém ráji, využil restauraci a ubytování v prostorách organizace: Ježkův Statek. Děkujeme! Akce se zúčastnilo 35 osob včetně dětí.

  Zobrazit detail + fotografie

  Slavnost na Písecké bráně, Praha

  Slavnost na Písecké bráně, Praha - titulní fotografie

  Ani v roce 2022 děti z Diaklubu Nová Paka na předávání cen pro vítěze mezinárodní výtvarné soutěže, Celonárodní finále, nechyběly na stupních vítězů. Děkujeme za vzornou reprezentaci!

  Zobrazit detail + fotografie

  Sportujeme s cukrovkou

  Sportujeme s cukrovkou - titulní fotografie

  Akce "Sportujeme s cukrovkou" se uskuteční 23. 4. 2022. Viz letáček.

  Zobrazit detail + fotografie

  Pozvánka

  Pozvánka - titulní fotografie

  Milí přátelé, zveme Vás srdečně na akci do Nové Paky. Jedná se o projekt celodenní, kdy začátek akce je naplánován na 10.00 hodin (s cílem umožnit účast rodinám z ostatních krajů ČR). Oběd je společný a jednotný (cena 50 Kč). Program bude upřesněn, stejně tak, jako komentář, co s sebou. Rodiny, které se přihlásí, obdrží 30 dnů před konáním akce (jak nám to ukládá občanský zákoník) informaci, co s sebou (přezůvky, oblečení apod). Konec akce cca 17.00 hod.
  Zájemci o účast hlaste se na email: actrapid@seznam.cz.
  Uzávěrka přihlášek je v pátek 17. dubna do 24.00 hodin.
  Miloslav Pačesný

  Zobrazit detail + fotografie

  Písecká brána 2019

  Písecká brána 2019 - titulní fotografie

  I v letošním roce mezi oceněnými dětmi z celé České republiky za výtvarnou soutěž děti z Diaklubu Nová Paka nechyběly! Po "vítězném" Diacelu Písek zaujaly pěkné druhé místo v počtu získaných ocenení. Gartulujeme! Mezi těmi, kdo byli pověřeni předáváním cen byl kromě paní Generální ředitelky společnosti Novo Nordisk a paní předsedkyně zmíněného Diacelu i předseda našeho Diaklubu. Rovněž gratulujeme. Jedná se o milé ocenění jeho ceoloroční práce pro děti s diabetem a s celiakií.
  Výbor diaklubu

  Zobrazit detail + fotografie

  Den diabetu

  Den diabetu - titulní fotografie

  Náš diaklub oslavil den diabetu (Frederik Banting se narodil 11. listopadu) poněkod dříve a to zejména s ohledem na počasí, které v našich končinách nebývá již v listopadu vábné. Slavili jsme 12. října. Dostavilo se 60 osob včetně hostů, z toho téměř polovinu tvořily děti z krajů Královéhradeckého, Libereckého, Středočeského, HLM Prahy. Fotky hovoří samy za sebe!

  Zobrazit detail + fotografie

  Sportem proti cukrovce

  Sportem proti cukrovce - titulní fotografie

  Dne 18. 5. 2019 se uskutečnila v Nové Pace akce Sportem proti cukrovce, kterou pro své členy (celkem čítá diaklub 4O rodin z regionu) uspořádal Diaklub Nová Paka. Akce sportem proti cukrovce se zúčastnily čtyři desítky účastníků z kraje Královéhradeckého, Libereckého, Středočeského a HLM Prahy, z toho polovina dětí. Pomyslný domácí dres oblékl Kuba Malý z Nové Paky. Na programu byl florbal, plavání, bowling a běh do schodů. Kromě diplomů si všichni odnesli pěkné vzpomínky. Akce se zúčastnil jako milý host za Město Nová Paka Mgr. Milan Pospíšil, místostarosta města. Diaklub Nová Paka děkuje partnerům akce za podporu s vstřícný přístup jeho personálu: ZŠ Husitská Nová Paka, Bazén Nová Paka, Bowling Nová Paka (Jiří Novák), město Nová Paka.

  Zobrazit detail + fotografie

  Setkání vítězů celonárodní výtvarné soutěže dětí s diabetem v Praze dne 7. 12. 2018 na Písecké bráně.

  Setkání vítězů celonárodní výtvarné soutěže dětí s diabetem v Praze dne 7. 12. 2018 na Písecké bráně. - titulní fotografie

  Během diatábora v Českém ráji 2018 se celkem 30 dětí zúčastnilo výtvarné soutěže. Jednalo se již o 10. ročník. Akci pořádá Sdružení diabetických dětí ČR - Praha zastoupené JUDr. Václavem Letochou ve spolupráci se společností Novo Nordisk. Fenomenální úspěch zaznamenaly děti z našeho diaklubu, neboť celkem 6 se jich umístilo ve svých kategoriích na stupních vítězů. GRATULUJEME! Bylo mi velikým potěšením nechat se s nimi vyfotografovat.
  Ing. Miloslav Pačesný, předseda

  Zobrazit detail + fotografie


  Výroční zpráva

  Náš diaklub v televizi!

  Ikona Flash Playeru

  Poslechněte si naši hymnu

  Hlavní sponzoři

  logo sponzora

  Partner

  diadeti.cz
  logo sponzora

  Naše banka

  komerční banka

  Za pomoc velmi děkujeme našim sponzorům:


   


  Web tvoří Honza Novotný
  © 2011 - Diaklub Nová Paka