Diaklub Nová Paka

…aneb zaregistrovaný spolek diabetických dětí,
kraj Královéhradeký


Navigace:

 • O nás
 • Akce
 • Diatábory
 • Napsali o nás
 • Sponzoři
 • Kontakt

 • Akce našeho diaklubu


  Nedávné akce

  Sportem proti cukrovce

  Sportem proti cukrovce - titulní fotografie

  Víkendové akce "Sportem proti cukrovce" se zúčastnilo celkem 12 rodin z Královéhradeckého i Středočeského kraje.

  Celkový počet zúčastněných osob překročil čtyři desítky. Akce začala dopoledne a to ve sportovní hale,tělocvičně, ZŠ Husitská Nová Paka. Vedení školy dalo s konáním akce souhlas a tak si děti mohly vyzkoušet, jak vypadá klání ve florbale. Do branky se postavili tátové, o zápolení na hřišti se postaraly děti. Bez nadsázky lze říci, že jejich fyzické nasazení bylo obdivuhodné. Během zmíněného klání se rodiče děti bavili mezi sebou a to o "klání jiném": sdělovali si zkušenosti, jak se svými dětmi zvládají cukrovku během vyučování. Přestože se jednalo o rodiny z různých měst, všichni dospěli ke shodnému závěru : vše záleží na osobnosti učitele, do jaké míry dokáže být empatický vůči psychice žáka s diabetem. V ZŠ Husitská již takové zkušenosti mají a převládá ze strany rodičů pozitivní hodnocení vedení školy i jednotlivých učitelů.

  S ohledem na velmi pěkné slunečné počasí se účastníci akce odebrali pěšky do jídelny u Militkých, která se stala již tradiční zastávkou dětí z zaklubu. S ohledem na to, že po aplikaci inzulínu dítě musí do určitého času najíst, je plynulost výdeje stravy velmi důležitá. I tentokráte vystavili účastníci jmenovanému zařízení jedničku.Během 30 minut zůstaly po dětech jen prázdné talíře a ještě stačily snížit i zásoby jídla z domova, protože sportovní nasazení bylo opravdu vysoké.

  Po té se účastnici přesunuly auty do města Jičína, ke se jejich cílem stalo Aquacetrum. I tam byla spolupráce velmi dobrá. Dětem byly dána k dispozici dvě šatny. V bazénu samotném prověřily divokou vodu, bazén pro skoky do vody i sportovní dráhy. Není asi překvapením, že největší atrakcí zůstal pro děti tobogán. Děti sportovaly opět s nasazením a tak se nejednou směrem k ochozu, kde se soustředili rodiče ozvalo " Mám málo, co si mám vzít ?" Bylo myšleno nízkou glykémi, tedy hladinu cukru v krvi. O dozor dětí se kromě profesionálních plavčíků staraly i vybrané osoby z řad rodičů.

  Z plaveckého bazénu si to účastníci zamířily na Žižkovo náměstí, kde si mohly díky předešlému sportovnímu nasazení dopřát zmrzlinu i děti. Závěrečným sportovním výkonem, který účastníky čekal byl výstup na Valdickou bránu, Děti napočítaly 147 schodů. Odměnou za sportovní výkon byl nádherný výhled do kraje, neboť počasí skutečně přálo.

  Rozloučení bylo pro děti sice smutné, ale ne zase tak moc : všichni se totiž již těší na to, jak se všichni opět sejdou na tradičním letním diatáboře, který Diaklub Nová Paka pořádá v Českém ráji v měsíci červenci i letos.

  Zobrazit detail + fotografie

  Napsali o nás v regionu

  Napsali o nás v regionu - titulní fotografie

  Článek v novopackém časopise Achát. Viz foto.

  Zobrazit detail + fotografie

  Vítání jara

  Vítání jara - titulní fotografie

  Smůla se nám lepí na paty. V měsíci dubnu jsme měli v úmyslu konat akci v DDM Stonožka Vítání jara. Akce se nekonala z důvodu nemoci pořadatelů i z důvodu malého počtu přihlášených.

  Zobrazit detail + fotografie

  Autodráha

  Autodráha - titulní fotografie

  V měsíci únoru se měly uskutečnit závody v autodráze v DDM Stonožka. Protože dohodnutý termín se nakonec křížil s konáním akce automodelářského klubu, akce byla nakonec odvolána.

  Zobrazit detail + fotografie

  Pisecká brána

  Pisecká brána - titulní fotografie

  I v roce 2017 naše děti uspěly. Obsadili pěkné 2. a 3 místo. Z důvodu pracovního vytížení se nezúčastnil předseda sdružení, věříme, že pro přiblížení atmosféry "obrázek postačí". V roce 2018 se bude konat již 10. ročník. Budeme se opět snažit uspět, určitě se zapojíme!

  Zobrazit detail + fotografie

  Návštěva Suchardova domu

  Návštěva Suchardova domu - titulní fotografie

  V měsíci listopadu jsme navštívili Suchardův dům v Nové Pace.

  Zobrazit detail + fotografie

  Plaveme s cukrovkou

  Plaveme s cukrovkou - titulní fotografie

  V měsíci září se uskutečnily dvě akce Plaveme s cukrovkou. Na základě dohody rodičů nebyly snímky z akce z důvodu ochrany děti pořízeny.

  Zobrazit detail + fotografie

  DDM Stonožka

  DDM Stonožka - titulní fotografie

  DDM Stonožka

  Zobrazit detail + fotografie

  Bowling - edukace

  Bowling - edukace - titulní fotografie

  Bowling - edukace

  Zobrazit detail + fotografie

  Pouštění draka

  Pouštění draka - titulní fotografie

  Pouštění draka

  Zobrazit detail + fotografie


  Výroční zpráva

  Náš diaklub v televizi!

  Ikona Flash Playeru

  Poslechněte si naši hymnu

  Pro přehrání potřebujete nainstalovat Flash player

  Hlavní sponzoři

  logo sponzora
  logo sponzora
  logo sponzora

  Partner

  diadeti.cz
  logo sponzora

  Naše banka

  komerční banka

  Za pomoc velmi děkujeme našim sponzorům:


   


  Web tvoří Honza Novotný
  © 2011 - 2015 Diaklub Nová Paka