Diaklub Nová Paka

…aneb zaregistrovaný spolek diabetických dětí,
kraj Královéhradeký


Navigace:

 • O nás
 • Akce
 • Diatábory
 • Napsali o nás
 • Sponzoři
 • Kontakt

 • Akce roku 2011

  Prosinec:Slavností převzetí cen v Písecké Bráně, Praha

  Slavností převzetí cen v Písecké Bráně, Praha - titulní fotografie

  Diabetické děti se v konkurenci ostatních dětí neztratily. V obou kategoriích, do kterých své výkrsy poslaly zvítězily! Kraj Královéhradecký se díky nim stal v rámci ČR nejúspěšnějším.

  Zobrazit detail + fotografie

  Listopad:Celosvětový den diabetu

  Celosvětový den diabetu - titulní fotografie

  Jubilejní pátý roční oslav dne diabetu (my neoslavujeme cukrovku, ale narození objevitele inzulinu pana Fr.Bantinga, který obdržel za svuj objev Nobelovu cenu za medicínu v prvé čtvrtině minulého století. Začli jsme prohlídkkou Káštěra spojenou s ukázkou zvonice a zvuku varhan. Potom jsme s epřesunuli do Suchardova domu, kde si zejména účastnici z jiných krajů, než je náš prohlédli trvalou expozici z historie našeho města. V jedné z jídelen jsme měli připravený chutný oběd. Následovala procházka městem - Havlova ulice: místo pro skating, krytá sportovní hala, sjezdovka na lyžování, fotbalový trávnník s umělým povrchem, přírodní koupaliště. Poté následovalo hudební vystoupení astudentů vystoupení v budově gymnázia a v tělocvičně naše sportovní opdoledne. Akce byla zakončena sportováním na bowlingu, které skončilo ve 21 hodin.

  Zobrazit detail + fotografie

  Říjen:Šipkový turnaj

  Šipkový turnaj - titulní fotografie

  V restauraci Novopacké sklepy jsme pro děti uspořádali oblíbený turnaj v šipkách. Děti si měly o čem povídat,bylo to jejich první setkání po velkých letních prázdninách. Někteří docílili pěkných výkonů. Rodiče probraly důležité otázky spojené s dalším programem činnosti sdružení. Akce měl tradiční úspěch.

  Zobrazit detail + fotografie

  Červen:U potápěčů na Rumchalpě

  U potápěčů na Rumchalpě - titulní fotografie

  Tradiční loučení se starým školním rokem probíhá na novopacké Rumchalpě, tak si potápěčský oddíl nazval nádherné území zatopeného lomu. Nechyběla kytara a zpěv,sportovní hry a povídání. Letos to bylo s ohledem na počasí, bez koupání,ale nevadí!

  Zobrazit detail + fotografie

  Květen:Střelnice Sopka

  Střelnice Sopka - titulní fotografie

  Sportovní střelba je odvětvím, které nám přináší radost v podobě medailí z letních olympijských her. Také děti z diaklubu rádi střílí - z pistole, vzduchovky, z malorážky. Díky velmi dobré spolupráci s oddílem novopackých střelců se stala střelnice sopka tradiční zastávkou nejen na diatáborech, ale i jako cíl dílčích akcí. Letos v soutěži maminek, které se přidaly ke svým dětem zvítězila maminka Jakuba Stárka z Trutnova. Samotné akci předcházela malá slavnost. V rámci oslav osvobození vlatsi a připomenutí si konce 2. Světové války Diaklub uctil památku četsného občana Nové Paky, účastníka letecké bitvy o Británii plk. Otakara Hrubého DFC.

  Zobrazit detail + fotografie

  Duben:Koně

  Koně - titulní fotografie

  Koně jsou přitažlivými zvířaty. Návštěva stájí nechybí na žádném z táborů. Proto na přání dětí jsme se vypravili v rámci dílčí akce právě mezi ně. Spojili jsme to s návštěvou Suchardova domu, kde jsme shlédli tvalou expozici o historii města Nové Paky.

  Zobrazit detail + fotografie

  Březen:Bruslení

  Bruslení - titulní fotografie

  Tradiční zakončení bruslařské sezony 2010 / 2011 obstaraly děti s diabetem. Ledovou plochu, kterou prověřili novopačtí hokejisté ( letos 3.místo v Krajské soutěží !! ) prověřili také děti s diabetem. Přívedly si s sebou i kamarády. Příjemný tělocvik, mít celou ledovou plochu jenom pro sebe.

  Zobrazit detail + fotografie

  Únor:DDM Stonožka - autodráha, šipky

  DDM Stonožka - autodráha, šipky - titulní fotografie

  Tradičně v Domově dětí a mládeže ve Stonožce jsme začali další sezonu. Turnaj v šipkách byl jen doplňkem hlavního programu, který spočíval v závodění v autodráze. Je celkem dvacet metrů dlouhá - byly to lité boje. Tentokráte se do závodění zapojili i rodiče. Svedli se svými dětmi rovnocenné sportovní souboje.

  Zobrazit detail + fotografie


  Výroční zpráva

  Náš diaklub v televizi!

  Ikona Flash Playeru

  Poslechněte si naši hymnu

  Hlavní sponzoři

  logo sponzora

  Partner

  diadeti.cz
  logo sponzora

  Naše banka

  komerční banka

  Za pomoc velmi děkujeme našim sponzorům:


   


  Web tvoří Honza Novotný
  © 2011 - 2019 Diaklub Nová Paka