Diaklub Nová Paka

…aneb zaregistrovaný spolek diabetických dětí,
kraj Královéhradeký


Navigace:

 • O nás
 • Akce
 • Diatábory
 • Napsali o nás
 • Sponzoři
 • Kontakt

 • Diatábory

  Diatábor 2024 - „Starověké Řecko - penzion Magdalena Zámostí - Blata“

  Fotka z tábora 2024 - „Starověké Řecko - penzion Magdalena Zámostí - Blata“ Diatábor se uskuteční 20. 7 - 28. 7. 2024. Diatábor je již obsazen. Změna objektu - penzion Magdalena Zámostí - Blata

  Kompletní článek o táboru

  Diatábor 2023 - „Kemp Zelené údolí - Vikingové“

  Fotka z tábora 2023 - „Kemp Zelené údolí - Vikingové“

  I letošní rok Diaklub Nová Paka z.s. regionální centrum dětí s diabetem a s celiakií uspořádal za podpory Královéhradeckého Kraje edukační pobyt dětí v Českém ráji. Zúčastnily se jej čtyři desítky dětí z 5 krajů ČR, nejdále to měla jedna malá slečna od Brna, nejblíže kamarádi přímo z Jičína a Nové Paky.

  Letošní téma se neslo v duchu VIKINGŮ. Posledni červencový týden patřil tedy v českém ráji mladým diabetikům. Přestože počasí bylo proměnlivé, podařilo se vedoucím naplnit bohatý program: etapové hry, olympiáda, diskotéka, táborák, noční hra i tradiční celodenní výlet do srdce Českého ráje.

  Bylo by nespravedlivé vyjmenovat řadu jmen lidí, kteří se nejvíce podílely na konečném úspěchu akce a na někoho zapomenout. Přesto na dvě jména zapomenout nelze. Mudr. Jan Vosáhlo z Fakultní nemocnice Vinohrady, který se vzorně staral se zdravotní sestrou o glykémie dětí. Druhou osobou, kterou nemůžeme vynechat je Ing. Miloslav Pačesný. Ten je nejenom více jak 15 let předsedou spolku Diaklub Nová Paka, ale už nějaký čas je rovněž členem republikového výboru Sdružení diadeti ČR. A tak mu dejme slovo na závěr "Je pravdou, že příprava i realizace akce stála mnoho úsilí celého týmu vedoucích, ale nejpodstatnější je skutečnost, že děti byly spokojené. V anonymním dotazníku na závěr tábora nám vystavily výborně vysvědčení!"

  Výbor Diaklubu Nová Paka z.s.

  Kompletní článek o táboru

  Diatábor 2022 - „Kemp Zelené údolí“

  Fotka z tábora 2022 - „Kemp Zelené údolí“ V červenci 2022 se uskutečnil za podpory generálního partnera Kraje královéhradeckého týdenní edukační pobyt dětí s diabetem s a celiakií v Českém ráji (pension DIANA). Děkujeme!

  Kompletní článek o táboru

  Diatábor 2021 - „Edukační pobyt v Českém ráji“

  Fotka z tábora 2021 - „Edukační pobyt v Českém ráji“ V červenci 2021 se uskutečnil za podpory generálního partnera Kraje královéhradeckého týdenní edukační pobyt dětí s diabetem s a celiakií v Českém ráji (pension DIANA). Děkujeme!

  Kompletní článek o táboru

  Diatábor 2020 - „Svět čar a kouzel“

  Fotka z tábora 2020 - „Svět čar a kouzel“ Diatábor 2020 se uskuteční 18. - 26. 7. 2020.

  Kompletní článek o táboru

  Diatábor 2019 - „Piráti“

  Fotka z tábora 2019 - „Piráti“ Diatábor 2019 se uskutečnil 20. - 27. 7. 2019.
  O diatáboře si můžete přečíst v Jičínském deníku.

  Kompletní článek o táboru

  Diatábor 2018 - „Strážci lesa“

  Fotka z tábora 2018 - „Strážci lesa“ I v letošním roce se za výrazné podpory Kraje Královéhradeckého uskutečnil Tábor pro děti s diabetem a s celiakií. Letos pod názvem Strážci lesa děti chránily přírodu a oživovaly kouzelný strom. Zábavy od rána do večera si všichni užily. Kromě kraje Královéhradeckého byly zastoupeny kraje Pardubický, Středočeský,Liberecký a naše Hlavní město Praha, Dalo by se psát velmi dlouho avšak věříme, že krátké série fotek je značně výmluvná. Děkujeme sponzorům uvedeným na našich stránkách. Bez nich by to šlo jen velmi ztěžka.

  Kompletní článek o táboru

  Diatábor 2017 - „Antické Řecko“

  Fotka z tábora 2017 - „Antické Řecko“ Jičínský deník ze dne 2.8.2017 Blata

  Zhlédněte reportáž ČT z našeho tábora!

  Kompletní článek o táboru

  Diatábor 2016 - „Brazilské léto“

  Fotka z tábora 2016 - „Brazilské léto“ Podívejte se na informační letáček.

  Kompletní článek o táboru

  Diatábor 2015 - „Cesta kolem světa“

  Fotka z tábora 2015 - „Cesta kolem světa“ Diatábor ve Štikově se vydařil. Konal se pod názvem Cesta kolem světa.

  Děti skutečně poznaly zimu i tropy a zažily prima dobrodružství mezi svými kamarády.

  Kompletní článek o táboru

  Diatábor 2014 - „Indiánské léto“

  Fotka z tábora 2014 - „Indiánské léto“ Tábor proběhl v termínu 22.7. - 2.8. 2014.

  Zhlédněte reportáž televize V1 z našeho tábora!

  Kompletní článek o táboru

  Diatábor 2013 - „Po stopách pravěkých lovců“

  Fotka z tábora 2013 - „Po stopách pravěkých lovců“ V termínu od 20.7. do 2.2013 se uskutečnil v pěkném areálu hotelu Štikov další ročník diatábora pořádaného naším sdružením. Přálo nám počasí i děti byly výborné. Další zdařilá akce. Navštívili nás zástupci renomovaných firem - Medtronic, NovoNordisk, Roche, Johnson&Jonson, Elekta. Rovněž pan senátor Ing. Josef Táborký zamířil, již tradičně mezi nás. Všem děkujeme za návštěvu i podporu finanční.

  Kompletní článek o táboru

  Diatábor 2012 - „V říši mimozemšťanů“

  Fotka z tábora 2012 - „V říši mimozemšťanů“ Od 15. 7. do 28. 7. 2012 proběhl Ozdravný pobyt dětí s diabetem v Českém ráji spojený s výukou o diabetu. Zúčastnilo se 48 dětí, jednalo se o největší akci v ČR tohoto druhu v tomto roce. Stalo se tak díky nesmírné obětavosti dozírajícího personálu a pomoci sponzorů. Děkujeme !

  Kompletní článek o táboru

  Diatábor 2011 - „V říši kapitána Nemo“

  Fotka z tábora 2011 - „V říši kapitána Nemo“ Zhlédněte reportáž ČT z našeho tábora! Tentokráte pozval do svého království děti kapitán Nemo. Jak ukázala zkušenost z roku 2009, dětem se tábor líbil, dávají však přednost živé osobě, se kterou se mohou setkat osobně. Bylo pro ně připraveno opět mnoho soutěží a her i edukací zábavnou formou provedených. Potěšila návštěva fotoreportéra společnosti Novo nordisk. Který vyšle pár obrázkl o dětech s diabetem do světa. Taká návštěva štábu České televize děti potěšila. Tolik slziček loučení, jako při končení tohoto tábora nikdo z nás nepamatujekdo dělá něco rád, dělá to zřejmě i dobře.

  Kompletní článek o táboru

  Diatábor 2010 - „Pohádkové léto“

  Fotka z tábora 2010 - „Pohádkové léto“ Děti přivítal tentokráte čaroděj Mračimor. Ačkoli legendy o čarodějích jsou vesměs namířeny proti nim, čaroděj Mračimor patří k těm laskavým.Přivítal děti s tím,že je po celou dobu chránil, učil je vážit si druhých i sebe sama. V celé řadě etap a soutěží prověřil jejich schopnosti. Vytvořil u nich dobrou partu odolnou proti zlým silám.

  Kompletní článek o táboru

  Diatábor 2009 - „Po stopách kapitána Flinta“

  Fotka z tábora 2009 - „Po stopách kapitána Flinta“ Do hotelu Štikov se ve druhé půlii srpne 2009, tedy na závěr letních prázdnin.sjely děti z téměř deseti krajů ČR na další diatábor. Tentokráte se vydaly po stopách kapitána Flinta. Nesetkaly se s ním,ale jeho osud prožily: stavěly si obydlí pro přežití, zažily pravou námořní bitvu, přečkaly zlou nemoc a nakonec nelezly jeho poklad, tentokráte opravdový: v zakopané truhle u srubu.Jednalo se o drahé broušené kameny z Novopacka. Opět spousty her a zážitků.

  Kompletní článek o táboru

  Diatábor 2008 - „Kouzelnické léto“

  Fotka z tábora 2008 - „Kouzelnické léto“ Děti ze dočkaly dalšího místa pro konání diatáborů. První ročník diatábora v Českém ráji přilákal nejen děti z kraje Královéhradeckého,ale i z krajů dalších: Severočeského, Pardubického, Středočeského, z Prahy, Olomouckého, Jihočeského, Ostravského. Ředitel školy kouzel – Brumbál- připravil se svými spolupracovníky zajímavý program. Sport a hry a také edukace pod vedením zkušených zdravotníků

  Kompletní článek o táboru


  Výroční zpráva

  Náš diaklub v televizi!

  Ikona Flash Playeru

  Poslechněte si naši hymnu

  Hlavní sponzoři

  logo sponzora

  Partner

  diadeti.cz
  logo sponzora

  Naše banka

  komerční banka

  Za pomoc velmi děkujeme našim sponzorům:


   


  Web tvoří Honza Novotný
  © 2011 - Diaklub Nová Paka